Projekt megnevezése:
Épületenergetikai korszerűsítés Mihályiban
Projekt azonosító száma:
TOP-3.2.1-15-GM1-2016-00013
Kedvezményezett:
Mihályi Község Önkormányzata
Az Európai Unió és a Magyar Állam által nyújtott támogatás összege:
19 422 463 Ft
A finanszírozás típusa:
Európai Regionális Fejlesztési Alap
A projekt megvalósítási időszakának kezdő időpontja:
2017. október 1.
A projekt fizikai befejezésének tervezett időpontja:
2019. szeptember 30.
2019. március 31-én megtörtént a projekt fizikai befejezése!
Mihályi község önkormányzati tulajdonú épületének energetikai korszerűsítésére több mint 19 millió forintos európai uniós támogatást nyert. Az Európai Regionális Fejlesztési Alap az elszámolható költségek 100%-át finanszírozza.
A fejlesztés során a település orvosi rendelőjének épülete kerül korszerűsítésre. A 19,42 millió forintos beruházásnak köszönhetően Mihályi Község Önkormányzata az épület fenntartását költséghatékonyabban tudja majd biztosítani. A Támogatási Szerződés megkötése megtörtént, a kivitelezés hamarosan elkezdődik, így már jövő év végétől az európai uniós támogatásnak köszönhetően környezetbarát és gazdaságosan üzemeltethető intézménnyel fog gazdagodni a Község.
A projekt célja az épület hőtechnikai adottságainak javítása, valamint hőveszteségeinek csökkentése, így ennek érdekében a pályázat keretében az épület hőszigetelésének és nyílászáróinak korszerűsítése és kondenzációs kazán beépítése valósul meg.
Mihályi Község Önkormányzatának célja, hogy az uniós támogatásból finanszírozott középület korszerűsítése révén, a településképi megújulás mellett jelentős vásárolt energiahordozó-költség megtakarítás legyen elérhető a települési önkormányzat éves költségvetésében. A beruházásnak köszönhetően az energetikai megtakarítás jelentős károsanyag-kibocsátás csökkenést is eredményez, továbbá növekszik a megújuló energiaforrások felhasználásának aránya is.
A projekt hosszú távú közvetett hatása, hogy a településképet meghatározó épület homlokzati felújítása fenntartható módon megvalósul. A település költségvetésében az energetikai megtakarítás révén költségvetési forrás szabadul fel, amit egyéb közösségi célú fejlesztésekre fordíthat. További közvetett eredmény, hogy a települési önkormányzat példát tud mutatni a településen élőknek a fenntartható, megújuló energiaforrásokra épülő működés terén, ezáltal segíti a jó gyakorlatok elterjedését, ami további fosszilis energiafelhasználás és károsanyag kibocsátás csökkenést eredményez.
A kivitelezési munkálatok 2018. október 15-én elérték a 100%-os készültségi szintet, megtörtént a műszaki-átadás-átvétel. Erről bővebben itt olvashat >>>